Guangdong rozpoczął tworzenie zielonych przedsiębiorstw, zarządzanie środowiskiem stało się tematem

- Aug 16, 2018-

W ostatnich latach, wraz z ciągłym pogłębianiem atmosferycznego zarządzania środowiskiem, jakość powietrza w Shenzhen jest stale ulepszana i konsekwentnie osiąga narodowy standard jakości powietrza. Należy jednak zauważyć, że w przypadku ciągłej poprawy różnych wskaźników zanieczyszczenia, problem zanieczyszczenia ozonem w Shenzhen stał się coraz bardziej widoczny. Od 2015 r. Liczba dni występowania ozonu jako głównego zanieczyszczenia przekroczyła PM2,5 przez dwa kolejne lata, stając się głównym zanieczyszczeniem. Dlatego kontrola zanieczyszczenia lotnymi związkami organicznymi (LZO) staje się kluczem do atmosferycznego zarządzania środowiskiem.


Przemysł meblarski to nie tylko tradycyjna tradycyjna branża w Shenzhen, ale także branża o największej emisji lotnych związków organicznych w Shenzhen. Roczne zużycie farby wynosi około 20 000 ton, a emisje LZO przekraczają 10 000 ton. W celu dalszej poprawy jakości środowiska atmosferycznego, w lutym tego roku władze miejskie wydały "Shenzhen Atmospheric Environmental Quality Improvement Plan (2017-2020)", który wyraźnie wymagał od przemysłu meblarskiego miasta zakazu stosowania materiałów o dużej zmienności powłoki organiczne do końca czerwca. Specyfikacja techniczna Shenzhen Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Ograniczona ilość niebezpiecznych substancji w gotowych meblach i surowcach i materiałach pomocniczych" będzie również wdrażać drugi poziom ograniczenia od 1 maja 2017 r. Wdrożenie tego standardu oznacza, że proces produkcji mebli w Shenzhen zostanie całkowicie zbanowany. Powłoki oparte na rozpuszczalnikach, kleje i panele toksyczne są używane do poważnego ograniczenia toksycznych i niebezpiecznych poziomów pozostałości.


Osoba odpowiedzialna za Miejski Komitet Ochrony Środowiska powiedziała, że po wodnej renowacji przemysłu meblarskiego, emisje LZO miasta zostaną zmniejszone o ponad 80%. Produkty meblowe Shenzhen staną się prawdziwymi meblami przyjaznymi dla środowiska na rynku krajowym.


Para:Krajowe materiały budowlane i rynek wewnętrzny często się poruszają. Trend upiększania zużycia jest oczywisty. Następny:Chiny to spawanie prognoza rozwoju technologii Stud