Renzo Piano, włoski projektant architektoniczny, Uznanie - Kanak Culture

- May 30, 2018-

Baza badawcza e opracowana przez Renzo Piano. Dziesięć "bambusowych słupów" o różnych rozmiarach ustawionych w rzędzie i połączonych niską galerią, by w prawdziwym sensie stworzyć wioskę. Budynek ma kształt pionowej skorupy, podobnej do tradycyjnej chaty w wiosce kaledońskiej. Z tradycji, ale poza tradycją, architektura Phi Phi stała się nowym symbolem kultury Kana. "Równowaga między pamięcią a zapomnieniem" to dążenie Pippi do regionalnej kultury i modernizacji, globalnej i lokalnej, tak jak używał zaawansowanych technik do interpretacji tradycyjnych chatek kaledońskich wiosek.

Kanak Culture  (1).jpg

Inspiracją dla całej centralnej struktury jest "dźwięk kultury Kankan", który można również nazwać dźwiękiem słuchania wiatru. Otwarta, tkana skorupa wykonana z drewna pozwala na przejście wiatru.

Wydaje się, że jest w stanie poczuć wiarę w tę grupę budynków. Futurystyczna architektura odzwierciedla świętość starożytnych ruin.

Wsie to budynki, budynki to wsie.

Renzo Piano design.jpg


Para:Ulepszony projekt rozwoju produktu Następny:2018 Mediolańska wystawa mebli, poznaj najnowszy trend w projektowaniu mebli