Rzeźbiarski stół z żywicy jest wykonany z 50 000-letniego drewna

- Dec 13, 2017-

Rodzinna włoska firma projektująca meble Riva 1920 zaprojektowała nowy wspaniały stół z żywicy z 50 000-letnią drewnianą wkładką. A dzięki bazie zaprojektowanej przez renomowanego architekta Renzo Piano wynik jest zarówno artystyczny, jak i funkcjonalny.


Stół ziemny umiejętnie łączy żywicę, żelazo i drewno Kauri z Nowej Zelandii ze spektakularnym efektem. Blat, zaprojektowany przez CR & S. RIVA1920, jest doskonałym uzupełnieniem rzeźbiarskiej żelaznej podstawy Piano. Gdy światło przepływa przez przezroczystą żywicę, egzotyczne cienie wykładają chodnik.


Zastosowanie Kauri to interesujący wybór dla projektantów. To starożytne drewno cenione jest za rzadkość. Znalezione tylko w Nowej Zelandii, drzewa prehistoryczne rosły do ​​2000 lat, zanim zostały pochowane i zachowane w torfie. Zebrano kawałki do 50 000 lat, a ekstrakcja to długi i żmudny proces.


Jest rzeczą właściwą, że ten najrzadszy i najcenniejszy materiał powinien być klejnotem Stołka Ziemi. "Chce być stylizowaną reprezentacją Ziemi", Riva 1920 podziela. "Drewniane części metaforycznie przedstawiają kontynenty, a sekcje żywiczne oceany."

Para:Odważny dom bez ścian i sufitów Następny:Swinging kanapa zapewnia odprężenie w przyrodzie