Konserwacja mebli z litego drewna

- Jan 03, 2018-

Meble z litego drewna: redukcja wilgotności i pękanie

W dzisiejszych czasach meble z litego drewna stają się "ulubieńcem" coraz większej liczby rodzin, ale wielu konsumentów zna tylko zalety ekologiczne mebli z prawdziwego drewna, ale niewiele wie na temat wiedzy o konserwacji mebli z prawdziwego drewna.

Na meble z litego drewna wpływ ma inny klimat, pojawia się zjawisko deformacji i pękania, które można z grubsza podzielić na dwa rodzaje okoliczności: jeden rodzaj to szwy punktowe (meble drewniane), pęknięcia w różnych częściach łączących się ze sobą rozszczepienie otwarte są duże, inne jest zjawiskiem pękania powierzchni mebli. Wydane w kraju "ogólne warunki techniczne dla mebli z drewna" mają określone postanowienie, punkty spojenia, jeżeli mniej niż lub równe 2 mm, należą do wad ogólnych, jednak generalnie usterki, jeżeli są większe niż 4, należą do problemu jakości.

Wysokiej jakości meble z litego drewna zjawisko barierek pogodowych rzadko się zdarza, nawet jeśli okazjonalnie też nie trzeba się martwić, ponieważ duże markowe meble mają wieloletnią gwarancję, usługi konserwacji przez całe życie, zwykły mały problem jest bardzo łatwy do naprawienia i po prostu nie widać śladu naprawy.

Północna zima jest sucha, chcemy spróbować skrócić czas otwartego okna, zwiększając wilgotność w pomieszczeniach, to nie tylko jest dobre dla właściciela zdrowia fizycznego i psychicznego, ponieważ utrzymanie mebli z litego drewna ma również wielką pomoc. Wielu właścicieli błędnie myśli, że zimą otwiera okno wentylacji może pozwolić spadek temperatury w pomieszczeniach, zjawisko pęknięcia meble drewniane może również zmniejszyć naturalnie. W rzeczywistości, największym powodem pęknięć drewnianych mebli jest wilgotność, a nie temperatura.

Powietrza w zimie jest bardzo suche, dodać funkcję ogrzewania i klimatyzacji, jakość mebli z litego drewna naprawdę jest bardzo dużym testem. Meble z litego drewna, podobnie jak ludzka skóra, tracą wilgoć i kurczą się automatycznie, gdy powietrze jest wyjątkowo suche, powodując niewielkie pęknięcia na powierzchni. Dlatego należy zwrócić uwagę przy wyborze mebli z prawdziwego drewna, sprawdzić wilgotność materiału płyty meblowej ostrożnie może znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia pęknięć powierzchni w przyszłym procesie użytkowania. Ogólnie rzecz biorąc, wilgotność drewna jest bardziej odpowiednia dla północnej pogody niż 10%.


Para:Jak rozpoznać gorsze meble Następny:Porady dotyczące konserwacji na zewnątrz komfortowe bambusowe meble rattanowe