Głównym powodem jest niskie skupienie przemysłu meblarskiego.

- Jan 29, 2018-

Branża jest stosunkowo rozproszona, lokalna marka w większości przypadków, rozproszenie kanałów jest ważnym powodem. W 2016 roku wielkość sprzedaży chińskiego przemysłu meblarskiego przekroczyła 850 miliardów juanów, ale rynek jest bardzo rozdrobniony. CR3 w obszarze podziału jest w zasadzie 10-15%, a istnieje wiele lokalnych marek.


Stopień koncentracji przemysłu jest niski dla etapu rozwoju przemysłu, a więc z przyczyn, a wysokie rozproszenie kanałów jest nie do zignorowania: koniec sprzedaży detalicznej jest traktowany priorytetowo, ponieważ lokalna sieć sklepów struktura sprzedaży zapewnia warunki do rozwoju lokalnych mebli Marka;


Udział kanału inżynierskiego nie jest wysoki, zakup twardej oprawy jest rozproszony, a niska cena jest ważniejsza. Połączenie "lokalnego supermarketu i lokalnego pośrednika w obrocie nieruchomościami" w pewnym stopniu utrudniło koncentrację udziału w rynku wiodącym przedsiębiorstwom.


Stopień koncentracji przemysłu meblarskiego jest niski, głównym powodem jest rozproszenie kanału.


Przemysł meblarski jest stosunkowo rozproszony, z wieloma lokalnymi markami.


Rynek mebli i każda kategoria podziału są bardziej rozproszone, lokalna marka jest liczna. Rynek mebli w Chinach stale rośnie w ostatnich latach, do roku 2016 całkowita wielkość wynosi 855,95 miliardów yuanów, ale stopień koncentracji rynku jest bardzo niski, największe spółki giełdowe w 2016 r. Roczna europejska skala dochodów gospodarstw domowych wynosi 7.134 miliardów yuanów, mniej niż 1 % całego rynku. Spójrz z każdego segmentu kategorii, niestandardowych szafek, pierwszych trzech głównych marek w branży materaców o koncentracji rynkowej mniejszej niż 15%, trzy najważniejsze branże branży kanapowej to tylko 15,88%, czyli kategoria, w której istnieje wiele regionalnych marek.


Rozproszenie kanału jest ważnym powodem niskiej koncentracji rynku.


Wiele czynników prowadzi do rozproszenia rynku mebli, a rozproszenie kanałów jest jedną z ważnych przyczyn. Koncentracja przemysłu meblarskiego jest niska, istnieje wiele przyczyn takiego stanu rzeczy, w tym rozwój branży, szacunek, taki jak dojrzałość marki, cechy produktu, w tym wysoka dyspersja kanałów, jest ważnym powodem, którego nie można zignorować.


Kanały sprzedaży mebli obejmują głównie dwa rodzaje handlu detalicznego i inżynieryjnego, sklep z meblami i rynek nieruchomości - w pewnym stopniu wiele lokalnych marek, połączenie "sklepów lokalnych i lokalnych deweloperów" w pewnym stopniu utrudniło udział w rynku przedsiębiorstwa.


W kontekście koncentracji kanałów przemysł meblarski ma szansę poprawić koncentrację przemysłu.


Sklep meblowy skoncentruje się na wiodących krajowych markach, a kanał handlowy będzie dobrą okazją do poprawy koncentracji przemysłu meblarskiego.


Ciągły wzrost na rynku detalicznym w gospodarstwach domowych, krajowe sieci sklepów z silnymi możliwościami ekspansji kanałów zyskają większy udział, marki mebli będą z jednej strony podążać za nowymi rynkami, z jednej strony zmniejszą trudność nowej lokalizacji rozbudowy kanału;


Z drugiej strony może również uzyskać większy ruch, a także ciągłe przechodzenie do sklepów z odzieżą marek TOP5 z koncentracją, a wiodący rynek ze stabilną strategiczną współpracą marki mebli będzie wykorzystywał zasoby kanałów sprzedaży do osiągania większego udziału w rynku, tym samym dając impuls do dalszy wzrost koncentracji przemysłu meblarskiego.


Rynek detaliczny mebli stale rośnie, a sieci sklepów rosną.


Wielkość rynku dekoracji wnętrz i przemysłu meblarskiego stale rośnie. Skala branży dekoracyjnej i meblarskiej do utrzymania stałego wzrostu, skali przemysłowej blisko 1,23 trylionów juanów w 2006 r., Po 11 latach rozwoju, na koniec 2016 r. Sprzedaż przemysłu 3,98 trylionów juanów, 2006 ~ 2016 lat w branży wzrost związku o 12,44%.


Od działu kategorii, mebli i dekoracji wnętrz, lekki niż podstawowy materiał budowlany stanowiły bliskie, dekoracje mieszkaniowe, w tym meble i towary konsumpcyjne trwałego użytku, takie jak tekstylia, zastawa stołowa, naczynia kuchenne i urządzenia, małe urządzenia (z wyjątkiem telewizorów, klimatyzatorów, lodówek i inne duże sprzęty gospodarstwa domowego), codzienny sprzęt i materiały do ​​dekoracji wnętrz;


Lekkie materiały budowlane, takie jak sprzęt oświetleniowy, posadzka i powłoka. Korzyści płynące z płynnego rozwoju gospodarki narodowej i konsumpcji zwiększają wiodącą rolę branży, oczekuje się, że sprzedaż przemysłu meblarskiego utrzyma stały wzrost, oczekuje się, że skala rynku detalicznego osiągnie 4,4 biliona juanów w 2021 roku.


Udział w rynku dekoracji wnętrz i mebli stopniowo będzie koncentrował się w sieciach handlowych. Sieć producentów dekoracji wnętrz i mebli, zwykle dla małej sieci sklepów z jednym punktem kontaktowym, w porównaniu z tą samą siecią sklepów meblowych, kategorią produktów i zaufaniem konsumentów nie jest wysoka, a mniej rynków dystrybucyjnych w słabiej rozwiniętych regionach, zazwyczaj małych, tempo wzrostu sprzedaży sklepów meblowych ma się wolniej, a udział w rynku maleje, a ta część rynku zostanie przeniesiona do operatorów dużych sieci sklepów.


Poprawa koncentracji rynkowej salonów meblowych przyczynia się do poprawy koncentracji przemysłu meblarskiego. Planowanie strategiczne wiodących sklepów meblowych w szyfrowaniu kanałów terminalowych jest nieuniknionym trendem przyszłego rozwoju, nowe sklepy meblowe otwierające współpracę będą również firmami produkującymi meble i dealerami, aby zapewnić bardziej doskonałą lokalizację sklepu, zmniejszyć stopień trudności z przesiewaniem nowego adresu, śledzić krajowe sprzedawca mebli sprzedaje ekspansję kanałową może zrealizować terminale ogólnokrajowe.


Wzrost koncentracji nieruchomości napędza meble marki, aby uzyskać większy udział w rynku.


Faucet zakup nieruchomości szybki wzrost, kanał inżynieryjny stał się wiodącą marką nowej energii kinetycznej mebli.


W ostatnich latach odsetek chińskich mieszkań w twardej oprawie stale się poprawiał, a koncentracja wiodących przedsiębiorstw z branży nieruchomości gwałtownie wzrosła, a koncentracja TOP10 w tym obszarze wzrosła z 5,8% w 2011 r. Do 12,5% / 15,8% w pierwszym trzy czwarte 2016 r.


Standardy zamówień w twardej oprawie są również od "taniej" do "wysokiej jakości", pod wieloma kanałami inżynierii czynnikowej staje się ważną nową wiodącą siłą mebli, od obecnej wielkości kanału projektu i koncentracji, wierzymy, że przyszłość w tym zakresie obszar będzie nadal utrzymywał szybki wzrost, a dalej wiodącej marki mebli.


Dzięki ciągłemu udoskonalaniu twardej okładki kanał inżynieryjny staje się ważnym kanałem dla przedsiębiorstw meblowych.


W ramach promocji drobnych dekoracji, wskaźnik penetracji pokoju w twardej oprawie jest stale ulepszany, a firma masowa ma stać się ważnym nowym punktem wzrostu w branży meblarskiej. Terminowe zapotrzebowanie rynku na meble pochodzi głównie z ulepszenia dekoracji nowych domów i domów z drugiej ręki. Wraz z ogólną regulacją branży nieruchomości, naturalny przepływ pasażerów nowego domu jest pod pewną presją.


Wraz z postępem pokoju w twardej oprawie i ciągłym ulepszaniem proporcji twardej okładki, biznes inżynieryjny staje się ważnym nowym kanałem dla przedsiębiorstw meblowych. Promocja drobnej dekoracji rozpoczyna się od drugiej linii, a proporcja drobnej dekoracji jest stosunkowo wysoka i stopniowo rozszerza się do trzech lub czterech linii.


"Trump" do "atut", od "taniego" do "jakości". Drobne ozdoby nieruchomości według standardów dostawcy zmieniają się: w początkowej fazie, drobnym materiałem do dekoracji materiałów, aby wybrać większą wartość "tanie", aby zrobić dobrze dekoracji celem jest ułatwienie kupującym, aby lepiej sprzedać dom;


Teraz część deweloperów kryteriów wyboru staje się "" wysokiej jakości, drobiazgowa konfiguracja dekoracji, aby dopasować pozycjonowanie domu znanej marki domowych materiałów budowlanych stała się ważną sprzedażą stoisk targowych, promowane przedsiębiorstwo marki dobrej klasy dekoracji zapewnia lepsze możliwości i więcej przestrzeni rynkowej.


Stroje domowe, cały strój, średni i mały kanał B pomaga w koncentracji marki mebli.


Dekoracje domu, wielkość całego pakietu przedsiębiorstw stale rośnie, mały i średni kanał B, aby pomóc branży meblarskiej skupić się na wiodących marek.


W ostatnich latach ubiór krajowy jest przetasowaniem w branży, tworząc tysiące przychodów w wysokości 50 milionów ~ 500 milionów (odpowiadającej liczbie klientów w 250 ~ 2500) stroju, firmie monoblokowej, pod warunkiem obniżenia w boom przemysłu, którego potrzebują dzięki pracy z wysokiej jakości marką mebli, aby przyciągnąć klientów, wraz z naturalnym wzrostem przepływu pasażerów, a jednocześnie stają się ważnym uzupełnieniem, kanał sprzedaży mebli tradycyjny kanał sprzedaży detalicznej słabnie, ale koszt jest niski, przedsiębiorstwa monoblokowe, takie jak małe i średnie stroje domowe B, pomogą rozwinąć przemysł meblarski w kierunku wiodącej koncentracji marki.


Integracja kanału dekoracji wnętrz promuje stopień koncentracji dostawców materiałów budowlanych dla marki mebli.


Kanał dekoracji wnętrz znajduje się na etapie integracji, liczba przedsiębiorstw w branży maleje, a średnia wartość produkcji stopniowo rośnie. W związku z wpływem na politykę i łańcuchem dekoracyjnych dekoracji w górę i w dół od uczestników, konkurencyjny poziom tradycyjnego przemysłu dekoracyjnego, sam przemysł wciąż znajduje się w fazie integracji, liczba spadła z 2011 r. W 2011 r. Do 2011 r. W 13,2, niektóre małe integracja biznesowa stopniowo wycofuje się z rynku lub przez inne firmy.


Cały kanał montażowy stanie się ważnym wejściem do ruchu w przedsiębiorstwie z branży meblarskiej i budowlanej, a koncentracja udziału w rynku jeszcze bardziej zwiększy stopień koncentracji marki mebli.


W branży pod wpływem zewnętrznych sklepów z meblami naturalny wzrost to znaczny spadek przepływu pasażerów, a także mała i średnia firma gotowa na sprzedaż domów ze stosunkowo szerokimi kanałami i metodami marketingowymi oraz aktywnie rozwijająca się krajowa odzież dla gości po rynku, może uzyskać względnie stabilny przepływ pasażerów.


Dla realizacji modelu łańcucha dostaw będzie stymulować rozwój krajowej branży wyposażenia budynków w zakresie zakupu koncentracji gatunków, sposobu zakupu ilości, zakupu, logistyki magazynowania budynku dla wznoszenia się, napędzania inwestycji przemysłu wydobywczego i przetwórczego w krajowe kanały produkcji, promowania do Uwagę kanałów domowych materiałów wykończeniowych materiałów budowlanych marek mebli, aby stopniowo realizować od integracji kanału monoblokowego do przewodzenia integracji materiałów budowlanych z meblami, koncentracja marki mebli będzie dalej promowana.


Para:Eksport mebli spełnia wąskie gardło, aby zrobić OEM bez zysku i bez zamówień. Następny:Jak można nazwać meble z litego drewna, jak powinno się wyróżniać?