Stan USA stanu Maine zakazał dodawania środków ogniochronnych do mebli

- Nov 08, 2017-

Niedawno, poprzez szeroki zakres zakazu w stanie Maine, jeśli tkanina z tkaniny artystycznej, miękka mata lub inne materiały pokrywające zawierają więcej niż 0,1% stężenia chemicznego środka ogniouodporniającego lub zawiera więcej niż 0,1% stężenia mieszaniny chemicznej opóźniającej palenie, może nie być sprzedawana w ramach państwa i dystrybucji. Zakaz został pierwotnie odrzucony przez gubernatora LePage, ale został poparty przez członków partii republikańskich i demokratycznych w legislaturze stanowej, który ostatecznie obalił decyzję gubernatora. Zakaz wejdzie w życie 1 stycznia 2019 roku.


Prawo stanu Maine definiuje "meble artystyczne", tak jak w przypadku użytku domowego, jak i innych mebli do mieszkań, całe lub częściowe zawiera elastyczne materiały amortyzujące, okrywające je tkaniną lub podobnym materiałem. "Chemikalia ognioochronne" oznaczają chemikalia lub związki, które są odporne lub hamują rozprzestrzenianie się ognia. Te substancje chemiczne, w tym fluorowcowane, fosforowe, azotowe i nanoskalowe środki zmniejszające palność, oraz zgodnie z przepisami federalnego prawa 29 (g), 1910.1200 (2015), sformułowane w karcie charakterystyki materiału w słowie "uniepalniacze chemikaliów lub związków.


Stan Maine ustanowił precedens dla zakazu, który zasadniczo obejmuje wszystkie rodzaje toksycznych opóźniaczy palenia w mieszkalnych meblach, donosi media. Z kolei zakazy w innych państwach są mniej kompleksowe niż w Maine ze względu na aktywny lobbing ze strony producentów chemikaliów. Zakaz jest poparty poglądem, że chemikalia ognioodporne nie są wymagane w celu zapewnienia bezpieczeństwa przeciwpożarowego i zastąpienia innych szkodliwych chemikaliów.


Para:Zalety drewna wosk meble Następny:Meble włoskie marki nie może opuścić trzy siły