Gdzie Meblarny Formaldehyd pochodzi od

- Jun 29, 2017-

Kiedy słyszysz słowo "formaldehyd", wiele osób zasadniczo "mówi o aldehydach". W związku z tym wielu producentów mebli zaspokajających potrzeby społeczeństwa, aby twierdzić, że ich meble "zero formaldehydu". `, Oczywiście, ze względu na sam drewno zawiera śladowe ilości formaldehydu, w połączeniu z drewnem będzie używany w procesie obróbki materiałów, takich jak kauczuk adhezyjny, meble, aby naprawdę osiągnąć zero-formaldehydu, w zasadzie tylko legenda.

Więc ktoś zapytał, oprócz śladowego formaldehydu, który pochodzi z drewna, w innym miejscu może pozostać inny formaldehyd?

Źródło zanieczyszczeń formaldehydu z drewna litego

Prawdziwa rama meblowa do malowania drewna jest lity, a deska drzwi szafek jest w większości przypadków drewnianym drewnem, ale deska boczna, tablica rozdzielcza, tylna płyta tylnej deski ma wskazywać na deskę, deskę stolarską, sklejkę itd. tablica. Dlatego też źródłem formaldehydu mebli malarskich pochodzi z dwóch części: po pierwsze, nie ma panelu natryskowego; Drugie meble mają mniej wewnętrzną farbę, farba jest niekompletna, nie może całkowicie uszczelnić wolne uwalnianie formaldehydu w desce robionej przez człowieka, jest również długoterminowym źródłem zanieczyszczeń.

Źródło zanieczyszczeń formaldehydem europejskich mebli

Modelowanie mebli w stylu europejskim jest obfite, kolor i połysk zdominowany jest przez jasny kolor. Wysokiej jakości meble europejskie wykonane są z drewna litego, wspólne europejskie meble są naciśnięte przez płytę gęstości, po lakierowaniu lub lakieru do pieczenia. Dlatego europejskie meble są oparte na desce gęstości, powierzchnia jest opryskiwana olejem i meblami gazowymi, najczęściej są białe, mleko białe i inne jasne kolory.

Długotrwałe źródło emisji formaldehydu w europejskich meblach pochodzi z żywicy mocznikowo-formaldehydowej w płytce o gęstości podłoża. Film kompletny, w związku z tym, będzie całkowicie zamknięty na powierzchni płyty mebli gęstych, nie powoduje zanieczyszczenia formaldehydu przez długi czas, a tylko w niewielkich ilościach farby w krótkim czasie (w przybliżeniu) w ciągu 6 miesięcy od uwolnienia formaldehydu.

W Europie typu meble źródłem emisji formaldehydu meblarskiego głównie w meblach wewnątrz przez długi czas, zwłaszcza na tylnej płycie, plecy po bocznej ścianie, szufladzie i tak dalej do miejsc, gdzie zwykle nie zwracamy uwagi, Te miejsca nie ma farby do rozpylania, lub natryskiwania ilość jest niewiele, dlatego nie może być zamknięty wolny formaldehyd lotność płyta gęstości.

Źródło zanieczyszczenia formaldehydu meblami płytowymi

Źródło zanieczyszczenia formaldehydu meblami typu płytowego ma kilka przypadków:

Po pierwsze, nie bierz płyty elementarnej, która zdobi skórę, to jest powszechne zobaczyć na zewnątrz dolnej deski szuflady, meble tylnej pokładzie na zewnątrz, na dole deski i tak dalej; Druga odsłonięta strona, wspólna w przegrodach domowych; Jakość trzeciej skóry jest niekwalifikowana, a strona uszczelniająca jest niekwalifikowana. Te trzy sytuacje mogą powodować odparowanie wolnego formaldehydu w podłożu i zanieczyszczenie.

Ponadto, niektóre prace są szorstkie, lub melamina jest urządzona ze skórą w celu użycia gorszych materiałów, nie może całkowicie zamknąć płyty wiórowej wolne uwalnianie formaldehydu, tworząc w ten sposób długoterminowe źródło zanieczyszczeń formaldehydem.

Rozcieńczalnik z akcesoriów meblowych typu deski, takich jak szuflada po podłodze, backplane, łóżko z dnem, szafy tył i tak dalej, te cieńsze dopasowanie płyty fornirowanej w materiałach skórzanych często nie melaminy płyty czołowej, to niektóre z materiałów, stosunkowo ubogich Skuteczność uszczelniania nie może całkowicie zamknąć wolnego formaldehydu w pokładzie gęstości, powodując długotrwałe zanieczyszczenie.

Ale jakość tych materiałów pasuje do blachy cienkiej, trudno jest zidentyfikować gołym okiem, więc musimy polegać na wykryciu, umieścić zestawy testowe w meblach wewnątrz, jeśli stężenie formaldehydu jest większe niż 0,6 mg, wyjaśnij twarz Materiał może mieć problem, jest długoterminowym źródłem zanieczyszczeń formaldehydem (warunek testowy to: temperatura wewnętrzna większa niż 33 ℃.)

Należy zauważyć, że meble na desce często zaniedbywane są jako źródło wydzielania formaldehydu - drewniana linia w łóżku. Użyj żelaznej ramy do mocowania drewnianego słupka, lekko zakrzywiony do góry, to wielowarstwowa sklejka, do długotrwałego uwalniania zanieczyszczeń z formaldehydu, jest to meble najbliżej ciała, nie wolno ignorować.

Oprócz mebli z litego drewna, mebli w stylu europejskim i desek meblowych, należy również zwracać uwagę na meble, które ozdabia markę i miękkie meble do pakowania.

Źródło zanieczyszczenia formaldehydu, które zdobi meble

Meble ozdobne dzieli się na dwie kategorie: należy użyć płyty palcowej (płyty stomatologicznej), płyty stolarskiej (dużej płyty rdzenia), sklejki (płyta wielowarstwowa, płyta wielowarstwowa z litego drewna) robić; Jednym z nich jest cienka płyta do drewna lub sklejka (powszechnie znana jako "bezbolesna płyta" lub "eco-plate") z fornirem forniru.

Użyj cienkiej deski z drewna, sklejki, palety i tak dalej na meblach

Wnętrze mebla bez obróbki jest największym źródłem długotrwałego zanieczyszczenia formaldehydem. Powierzchnia mebla przy użyciu przetworzonego panelu dekoracyjnego lub lakieru do malowania natryskowego, wnętrza mebli nie wykonuje żadnego przetwarzania, a dla płyty stolarskiej, odsłonięta powierzchnia płyty, na przykład sklejka formaldehydu lotna bez oporu, jest jedną z największych długoterminowych Źródło zanieczyszczeń.

Niektóre meble wewnątrz są ozdobione papierem ozdobnym PvC, ale ponieważ efekt uszczelniania PvC nie jest dobry, pływanie formaldehydu w desce robionej przez człowieka nadal może się ulatniać. Wewnątrz materiału forniru PvC należy zbadać, czy jest to źródło zanieczyszczenia. Temperatura powietrza w pomieszczeniu powyżej 23 ℃, wyniki badań w meblarstwie są większe niż 0,4 do 0,6 mg i nie ma wątpliwości, że zanieczyszczenie formaldehydu przez długi czas.

Ciepły wierzchołek: płyta palca często jest mylona z litego drewna, które nie ma zanieczyszczeń formaldehydem, jest to właściwie zanieczyszczenie formaldehydu stosunkowo niewiele deski. Płyta dociskowa jest mniejsza niż cienka płyta, a uwalnianie formaldehydu jest prawie połową płyty stolarskiej.

Meble wykonane z paneli lakierowanych

Meble wykonane z płyty lakierniczej są podobne do mebli z PCW, muszą przejść detekcję w celu sprawdzenia, czy jest to źródło barwników z formaldehydu.

Unikaj również lakieru "jednorazowego" (wystarczy przykleić twarz, drugą stronę nie trzymać, sklejkę lub stolik stolarski bezpośrednio narażony), a "podwójną twarzą", jeśli jest to pojedynczy fornir, najlepiej podczas dekoracji przy użyciu silnego aldehydu nie Odgrywają rolę dodatku do boku.

Źródło zanieczyszczenia formaldehydem w meblach miękkich

Rama miękkich mebli opakowaniowych jest z litego drewna, oprócz ramy, wiele miejsca będzie miał deska do okładzin, deska do okładzin ogólnego przeznaczenia jest deska robocza, z wielowarstwową sklejką, cienką płytą z drewna, deska gęstości jest priorytetem. Wykładzina na ogół nie jest traktowana jako powierzchnia ozdobna, więc jest odsłonięta jako zwykła płyta, która jest źródłem długotrwałego zanieczyszczenia formaldehydem. Wykładzina wykonana z manekiny jest zwykle skoncentrowana w podłokietniku, z powrotem do tyłu itd. Można usłyszeć perkusję.

Ponadto niektóre z nich mają kanapę z funkcją przechowywania funkcji, a korzystanie z deski ręcznie robionej jest jeszcze większe, jak na rysunku powyżej pod poduszką, podłokietnik wykonany jest z płyty stolarskiej, sklejki, szafki, długotrwałego źródła zanieczyszczenia formaldehydem.


Para:Dlaczego niektórzy ludzie śpią w łóżku? Szczerze mówiąc Meble powiedzieć Następny:Przemysł meblarski w Egipcie wzbudził zakaz przywozu mebli z Nigerii