Cały dom Custom domu Chaos klastra grupy standardy będą wdrażane 15 marca

- Mar 13, 2018-

Z rosnącego zapotrzebowania na personalizacji "meble na zamówienie w całym domu" jest coraz bardziej preferowane przez konsumentów. Jednak jak czy wiesz, o tych sztuczek w dostosowywania cały dom? W przeddzień 3.15, Shanghai Komitetu ochrony konsumenta wystawiony niestandardowe konsumenta przejrzeć raport dla całego osiedla. Brak norm, zamieszanie w ceny, nietypowych materiałów i niespójne kosztów stały się chaosu w branży. W tym względzie miasta ochrony konsumentów, powiedział "full house meble niestandardowe drewna (systemu)," Grupa Shanghai, które normy są realizowane na 15 marca tego roku.


Mylić drewnopochodnych i drewna litego

Badanie fizykalne zebrane 29 konsumentów, obejmujących 13 marek. Umówionej kwoty dostosowanych mebli waha się od 11.500 128.000 juanów. Ze względu na brak odpowiednich norm w nowym formacie istnieje standard zwyczaj projektowania, produkcji i montażu w całym domu. 29 umów standardowych produktów, które są kontrolowane nie odwołuje się wyraźnie.

Istnieje bez identyfikacji standard, materiał, oczywiście, będzie nie być znormalizowane. 20 oznaczenie materiału badań prowadzonych przez 20 z nich tylko 4 z nich wskazano główne materiały na podstawie umów lub zleceń, 15 nie określono nazwy drewna meble, nazwa panel na bazie drewna i części używanych, i było nominalna materiał. Materiału jest niespójne.

Wykorzystując tę "lukę", niektóre firmy nawet pomyliły sztuczne panele i litego drewna i grali w piłkę. W ofercie meble na zamówienie produktu materiału kolumna jest oznaczona jako "SKL British White Oak," który błędnie uważa, że jest z litego drewna, ale firma twierdzi, że "SKL" oznacza litego drewna wiórowych i "Angielski biały dąb" odnosi się do koloru na bazie drewna panelu. Ponadto, niektóre firmy w cytacie, będzie "drewna" "drewna" i innych, litego drewna do opisania produktu kolor i kolor, bardzo mylące.

Odchylenie do 23%

Innym bardziej poważnym problemem jest metoda wyceny i rozliczenia kosztów. Według badania w tym czasie umowy, firma ofertę według czterech różnych metod ustalania cen, a mianowicie, obszar ma być otwarty, powierzchnia, Cena za sztukę a ceną miernik odroczonych. W badaniu 13 były rozliczane przez obszar, 8 według faktur, 5 przez obszar rozliczane, metody 2 przez 2 i 1 przez nie metodę płatności.

Stwierdzono również, że mierzonej powierzchni i długości niektórych mebli na zamówienie były niezgodne z cytowane dane na oferty i umowy. Wskaźnik odchylenia 19 obszarów próbki wahała się od 0,08% do 23%, a wskaźnik odchylenia 2 próbek przekracza 20%. Wśród nich dla niestandardowego produktu Szafka podzielonym na partycje, całkowita powierzchnia w cytacie jest 16.64 metrów kwadratowych, a sztucznie szacunkową powierzchnię jest tylko 12.77 metrów kwadratowych, a odchylenie sięga 23%. Dla niektórych firm, które są "狡猾" powierzchnia przeszklenia drzwi szklane zawierające przykładowe niestandardowe meble zawiera obramowanie. Gdy firma oblicza cenę, najpierw oblicza powierzchnię szkła, a następnie oblicza powierzchnię płyty ponownie, co jest oczywiście nieuzasadnione.

Niektóre niestandardowe meble posiada również różnice w grubości panelu, marki sprzętu, ilości i niespójności zapasów. Na przykład zamówienia wskazuje, że grubość płyty wynosi 25 mm, mierzone 18 mm, lista jest napisane z 16 zawiasy i tylko 13 znajdują się na stronie.

Ponadto brak skutecznej komunikacji i jednolite standardy wśród konsumentów, którzy odzwierciedlają proces "custom house dostosowywania" doprowadził do różnic między początkowego projektu i instalacji produktu gotowego, i te wady są często nie Odkryta aż do etapu instalacji. Na przykład produktu końcowego jest zainstalowany, nie można dołączyć do sufitu, a to nie zgodne z wymaganiami "niestandardowe".


Wdrożenie standardowych 3·15 grupy

Shanghai Komitetu ochrony konsumentów stwierdził, że przemysł "custom house dostosowywania" obejmuje wiele przedsiębiorstw, wymagania rynku duże i wysokie ceny. Jednakże istnieje duża różnica między tego typu meble i tradycyjne meble. Obecne normy nie spełniają zapotrzebowanie konsumentów i norm należy przyspieszyć. I wprowadzony.

W celu rozwiązania problemów "custom house dostosowywania" z niepewne dostosowywania, niejasne przepisy i informacje o nieprzezroczyste, miejski Komitet ochrony konsumenta zorganizował wspólnie przemysł materiałów budowlanych chemiczny Shanghai Stowarzyszenia, Stowarzyszenie przemysłu dekoracji wnętrz Shanghai, Shanghai meble Industry Association i Shanghai ozdoba. Stowarzyszenia, Stowarzyszenie przemysłu materiałów budowlanych Szanghaj i 47 firm wspólnie opracowany "Shanghai Custom House meble (Standard)" Shanghai standard i będzie realizowany na 15 marca tego roku.

Ponadto ochrony konsumentów Municipal Shanghai przypomina konsumentów, że przy podpisywaniu umowy, materiał, styl i wymagania projektu mebli powinny być napisane w pisemnej umowy do ochrony praw i interesów . Podczas procesu rozliczenia firma określa metody kalkulacji ceny, przyjęte przez produkt w umowy lub zamówienia i wyjaśnić i wyjaśnić do konsumenta. Należy zapewnić dokładność dokładność wyniku pomiaru, obszar i wykorzystanie sprzętu, który może mieć wpływ na cenę końcową. poinformować.


Para:Różnica między wodą farb i farb olejnych Następny:Strona główna wyposażenie rozwoju branży wraz z rewolucja technologia powłok